Telefon
Whatsapp

Sapanca Gölü

Kıyı Bungavlov - Sapanca Bungalov
  • 20 Temmuz 2022

Sapanca Gölü

Marmara Bölgesi’ nin doğu kısmında yer alan Sapanca Gölü, Adapazarı Ovası ile İzmit Körfezi’ nin doğu yarısında bulunur. Tatlı bir su gölüdür. Sapanca kıyılarının batı tarafında Kocaeli Doğu tarafında ise Sakarya ili bulunur. 252 Km’ ilk bir havzaya sahiptir. Yüz ölçümü de büyüktür. Denize yüksekliği ise 31 metredir. En derin bölümünün 61 metre olduğu söylenebilir. Çevre illerden çok fazla kişi ziyaret eder. Doğal güzelliği ve manzarası ile en dikkat çeken yerlerden biridir.

GEZİ İÇİN SAPANCA GÖLÜNÜ TERCİH ETMENİZİN SEBEPLERİ

Sapanca gölünü ziyaret etmek isteyenler, genellikle tarihi ve özellikleri gibi konularda bilgi sahibi olmak ister. Sapanca gölü adını yine aynı bölgede ki ilçeden alır. Eski kaynaklarda Ayan gölü olarak geçmiştir. Göl güneyinde bulunan dağlardan beslenir. Fazla suyunu ise doğu ucunda bulunan Çark suyundan, Sakarya Nehrine boşaltır. Golü besleyen birçok dere vardır. Mahmudiye Kurtköy, Karadere, Kaymakçı ve İstanbul’ dur. Gölün içinde her türlü tatlı su balığı bulunur. Balık ve tavşan avcılığının, yaygın olduğu bir yerdir.

SAPANCA GÖLÜNÜN OLUŞUM HİKAYESİ

Sapanca gölü tektonik oluşumlar sonucunda ortaya çıkmıştır. Çok güzel ve çarpıcı doğal manzaralara sahip olan bir yerdir. Ulaşım da oldukça kolaydır. Bu yüzden her zaman kalabalık olduğu söylenebilir. Gezmek için, harika bir yerdir. Özellikle hafta sonları, başta İstanbul olmak üzere, çevre illerden de birçok kişi ziyaret eder. Konaklama imkanı vardır. Özellikle doğal manzara karşısında kahvaltı yapmak, çok popülerdir. Sapanca Gölü yükseklerinde yer alan Arifiye Ormanı, piknik alanlarına sahiptir. Ayrıca kamping de yapılabilir.

Sapanca gölünde belirli zamanlarda Yelken, sörf, kürek müsabakaları yapılır. Sapanca gölünü güzelliğinin yanı sıra, spor faaliyetleri için ziyaret eden kişi sayısı da oldukça fazladır. Yerli ve yabancı birçok turist tarafından ziyaret alır. Gölün etrafında dereler bulunur ve gölün suyundan beslenirler. Göle gelen derelerin debileri düşüktür. Çoğu yazları kurur. Göl daha ziyade tabandan beslenir.

SAPANCA GÖLÜ KENARINDA KAHVALTI MEKANI

Sapanca gölü kenarında güzel ve özel bir kahvaltı yapmak isterseniz, Kıyı Bungalov Cafeyi tercih edebilirsiniz. Gölün kenarında ve doğa ile iç içe olmak, her insana iyi gelir. Manzarası ve farklı kahvaltısı ile dikkat çeken Kıyı Bungalov , her geçen gün kendimi geliştirmeye ve yenilemeye devam eder. Müşteri memnuniyeti, her zaman önceliklidir. Konum olarak da herkesin kolaylıkla ulaşabileceği bir yerdir. İstanbul’a yaklaşık olarak 1 , Ankara’ ya ise 2 saat uzaklıktadır. Özellikle son yıllarda herkesin gözde kahvaltı yerlerinden biri olmuştur.

Göl kenarında tam bir ziyafet sunan Kıyı Bungalov cafe de kahvaltının yanı sıra, dünya mutfağından da birçok lezzeti deneyebilirsiniz. Zengin menü seçenekleri vardır. Bir tek kahvaltı için değil, günün her saati ve haftanın her günü ziyaret edebilirsiniz. İsterseniz, gölün karşısında, kahvaltı keyfi yapabilirsiniz.

Kahvaltı için en doğal ürünler tercih edilir. Akşam yemeği için balık tercih edebilirsiniz. Sapanca Gölü ziyaretine gidenler, mutlaka balık keyfî de yaparlar. Geniş menü ayrıcalıkları, kahvaltı sunumları ile güzel ve unutmayacağınız bir gün yaşayabilirsiniz. Akşam yemeği yedikten sonra, büyülü manzara karşısında, siz de çay keyfi yapabilirsiniz.

SAPANCA GÖLÜ KIYI BUNGALOV CAFE

Sapanca Gölü Kıyı Bungalov cafeye gitmek istiyorsanız, önceden rezervasyon yaptırmanız gerekebilir. Müşterilerin sağlığı için gerekli olan bütün önlemler alınmıştır. Güvenle tercih edebilirsiniz. Müşterilere gerekli olan bütün bilgiler sorulur ve bu doğrultuda bir hizmet verilir. Tedbirlere uyulur. Tedbirlere uymayan kişilerin, misafirliği sonlandırılır. Yaşanabilecek bütün olumsuzluklara karşı, gerekli önlemler alınmıştır.

SAPANCA’DA EN İYİ KAHVALTI MEKANI

Misafirlerin memnuniyeti ve sağlığı her şeyin üzerinde tutulur. Özellikle İstanbul’ da yaşayanlar, şehrin kargaşasından kurtulmak için kaçacak bir yer arıyorsa, Sapanca Gölü en iyi seçeneklerden biri olacaktır. Stresten arınıp, doğanın güzelliğine varmak için, siz de Kıyı Bungalov Cafe’ yi tercih edebilirsiniz. Kahvaltı da yöresel ürünler sunulur. Sapanca çevresinde güzel bit mekân arayanlar, düşünmeden gidebilir.

Hem yerli hem de yabancı turistler tarafından severek tercih edilen Sapanca kahvaltı yerleri, misafirler için huzurlu bir ortam ve sakinlik sunar. Kıyı Bungalov Cafe konumu ve manzarası ile en çok tercih edilen yerler arasında yer alır. İsterseniz piknik yapacağınız birçok alan bulunur. Birbirinden farklı lezzetleri tadabilirsiniz. Çok güzel kahve ikramları yapılır, siz de Kıyı Bungalov Cafe de göl manzarası ile güzel bir gün geçirebilirsiniz.
 

Randevu İçin Telefonu;

0530 870 30 54 – 0539 228 30 54

Sakarya Medya