Telefon
Whatsapp

Sapanca'da tatil

Kıyı Bungavlov - Sapanca Bungalov
  • 13 Şubat 2023

Tatilinizi geçirebileceğiniz en güzel yerlerden biri Sapanca'dır. Bu makalede Sapanca'yı ve neden tatilinizi geçirmek için mükemmel bir yer olduğunu, Sapanca gezisinde yapılacak aktiviteler ve oradaki en önemli turistik noktaları öğrenmenize yardımcı olacağım.

Sapanca nerede?

Sapanca, Marmara Bölgesi'nde, Sakarya'ya bağlı, şehrin batı sınırında şirin bir ilçedir. Bu alanın kuzeyinde Sapanca Gölü ve doğusunda Sakarya ili merkezinde Adapazarı bulunmaktadır. Bu bölgenin güneyinde Samanlı Dağları, Geyve ve Pamukova gölleri bulunur. Kocaeli ilinin batısında, Sapanca'nın merkez ilçesi olan İzmit, Sakarya'nın en küçük bölgesi ve aynı zamanda nüfus yoğunluğunun en yüksek olduğu bölge olarak biliniyor.

Sapanca'da hava durumu, Sapanca'ya ne zaman gidilir?

Sapanca her mevsim her havada gidebileceğiniz az yerlerden biri. Her mevsimin kendine has bir farkı ve diğer sezonlarda bulamayacağınız tadını çıkarabileceğiniz güzellikleri vardır.

Sapanca'yı ziyaret etmek, ziyaretçilerin temiz havanın tadını çıkarabileceği, ilkbaharda zambak ve yasemin çiçeklerinin kokularının ve sonbaharda büyüleyici bir doğal tablo oluşturan düşen yaprakların tadını çıkarabileceği cennete gitmek gibidir.

Tepelerdeki geniş yeşil alanların üzerine düşen yağmur damlaları, rengarenk damlalar arasında meditasyon yapabileceğiniz canlı, romantik bir dünya olan Sapanca'yı ziyaret etmek için kışı en muhteşem zamanlardan biri haline getiriyor.

Sapanca'da gezilecek yerler

Sapanca'da gezip eğlenebileceğiniz çok yer var Sapanca'da en çok ziyaret edilen ve gidebileceğiniz güzel yerler birilerini:

  1. Sapanca Gölü:

Sapanca'nın en çok ziyaret edilen yeri ve Türkiye'nin en güzel göllerinden biri olan Sapanca Gölü. Sapanca'nın güzelliğinin tadını çıkarmak için her gün çok sayıda turist ziyaret ediyor, özellikle hafta sonları her zaman ziyaretçi dolu olur. Sapanca Gölü'nde kano turu, kürek, ayakta kürek, sup yoga ve sup pilates, paintball, at binme, ATV safari ve doğa yürüyüşü gibi aktivite ve sporların tadını çıkarmak için birçok kişi Sapanca Gölü'nü ziyaret etmektedir.

Sapanca gölü kahvaltı yapmak için en iyi yer, güzel bir yemek için gidebileceğiniz en iyi restoran KIYI BUNGALOV & CAFE iyi bir yemek yemek için en çok tavsiye edilen yerlerden biridir.

   

 

  1. Maşukiye:

Sapanca ve Maşukiye birbirine bağlı iki yer, Sapanca'ya gittiğinizde Maşukiye'ye de uğramak gerekir.

Maşukiye, Sapanca'nın en güzel köylerinden biri, 20'yi küçük ve harika şelaleleri ile öne çıkıyor. İçinde yürüyüş yapabileceğiniz, doğanın tadını çıkarabileceğiniz ve fotoğraf çekebileceğiniz tabiat parklarının yanı sıra çeşitli eğlence yerleri ve farklı manzaralara sahip restoranlar bulunmaktadır.

 

 

  1. Kartepe

Çocukların ve yetişkinlerin binicilik, yürüyüş, yamaç paraşütü, dağ bisikleti, paintball ve kuş gözlemciliği gibi farklı aktivitelerin tadını çıkarabilecekleri arkadaşlarınızla veya ailenizle birlikte gidip eğlenebileceğiniz bir yerdir.

  1. Sopeli Doğal Yaşam Köyü:

Sopeli, gidip güzel yemeklerin tadını çıkarabileceğiniz, kahvaltı yapabileceğiniz ve ardından inanılmaz manzara eşliğinde güzel bir kahve içebileceğiniz en güzel yerlerden biridir.

 

Manzaraya âşık olup bu güzel yerde bir gece daha geçirmeye karar vermeniz çok muhtemel, deneyiminizi mükemmelleştirmek için konaklayabileceğiniz en iyi yer Sapanca Siesta Bungalov, güzel bir manzaraya sahip olabileceğiniz, rahatlayabileceğiniz ve dinlenebileceğiniz zaman geçirebileceğiniz en iyi seçim.

 

Sakarya Medya